wideo

Jak stworzyć wideo marketingowe z wykorzystaniem AI

Jeśli zastanawiasz się nad wideo marketingiem, ale nie masz pomysłu na scenariusz filmów lub wstydzisz się występować, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiam w nim w jaki sposób można opracować wideo reklamowe w kilka minut z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Spis treści

Wideo marketing staje się coraz popularniejszy. Każdego dnia powstaje mnóstwo filmów, które są wrzucane do Internetu. Rolki, vlogi, webinary i filmy marketingowe już na dobre zagościły w naszym świecie i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie kontynuowany.

Publikowanie wideo w mediach społecznościowych z łatwością przychodzi ludziom z pokolenia Z – urodzonym w latach 1995 – 2012. Jest to dla nich zupełnie naturalne bo w takiej rzeczywistości się wychowywali. Niestety trochę trudniej jest odnaleźć się w tym ludziom z pokolenia Y – czyli tym urodzonym w latach 80 i na początku lat 90. Tej grupie ludzi często towarzyszy poczucie wstydu, brak zrozumienia dla nowych technologii ale też brak obycia z nimi. Warto jednak zaznajomić się z marketingiem wideo i chociaż spróbować wdrożyć to w działaniach reklamowych firmy. Tym bardziej, że jest to naprawdę bardzo proste.

W tym artykule przedstawiam jak opracować wideo reklamowe bez konieczności występowania w nim, bez konieczności wymyślania go, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

W ramach artykułu przedstawię dwa rodzaje wideo, jakie można z łatwością wygenerować i zastosować w ramach marketingu wideo. Będzie to wideo marketingowe z wykorzystaniem awatara, rolka do opublikowania w mediach społecznościowych na Facebooku, Instagramie lub Youtube Shorts.

Wideo marketingowe z wykorzystaniem awatara AI

Poniżej widać wideo z wykorzystaniem awatara stworzone przeze mnie.

Stworzenie takiego wideo jest niezwykle proste. Można to wykonać w kilka minut w czterech krokach.

  1. Opracowanie treści dla awatara
  2. Wygenerowanie awatara AI
  3. Prosta edycja wideo
  4. Eksport wideo i publikacja w mediach społecznościowych

Opracowanie treści dla awatara za pomocą ChatGPT

Jeżeli posiadasz treść, to można pominąć ten krok. Jeśli nie posiadasz treści, to do jej utworzenia można wykorzystać ChatGPT. Wchodzimy na stronę https://chat.openai.com/ i prosimy ChatGPT o napisanie artykułu na dowolny temat np.: „Napisz artykuł dotyczący 10 porad marketingowych na rok 2024.”.

chatGPT

Wygenerowany artykuł będzie wykorzystany jako treść dla awatara, którego wygenerujemy w kolejnym kroku.

Wygenerowanie awatara AI

Aby wygenerować awatara, należy przejść na stronę https://www.veed.io/tools/ai-avatar . Aplikacja Veed.io służy do obróbki wideo. Można za jej pomocą tworzyć różnorodne filmy w łatwy sposób. Jedną z usług, które świadczą, jest wirtualny awatar, którego można wykorzystać w ramach swojego filmu. Po zarejestrowaniu konta na stronie Veed, przechodzimy do panelu głównego aplikacji i klikamy „Create avatar video„.

Avatar Video

Pojawi się okno tworzenia filmu. Po lewej stronie wybieramy awatara, następnie zmieniamy język awatara na polski i wklejamy treść opracowanego przez ChatGPT artykułu. Klikamy przycisk „Add to project” i gotowe.

Prosta edycja wideo. Eksport wideo i publikacja w mediach społecznościowych

Według własnego uznania można zmienić tło, dodać logo i inne media. Potem wystarczy już tylko wyeksportować wideo i można je opublikować w mediach społecznościowych.

Zbiorcze generowanie krótkich wideo marketingowych

Kolejnym pomysłem na wideo marketing, który chciałbym zaprezentować, jest bardzo szybkie, zbiorcze generowanie krótkich wideo marketingowych, takich jak rolka na Facebook, Instagram czy Youtube Shorts.

Wykorzystamy do tego ChatGPT oraz aplikację Canva. Zajmie to zaledwie kilka minut i zrealizujemy to w 4 krokach.

  1. Utworzenie treści za pomocą ChatGPT
  2. Opracowanie szablonu wideo za pomocą Canva
  3. Dodanie treści z ChatGPT do Canvy
  4. Eksport filmów

Utworzenie treści za pomocą ChatGPT

Przechodzimy do ChatGPT i prosimy o wygenerowanie treści. Mogą to być porady dotyczące danej branży, cytaty motywacyjne, cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Ja poprosiłem o utworzenie 10 porad marketingowych, z których żadna nie jest dłuższa niż 2 zdania. Otrzymałem następującą listę:

chatGPT 10 porad marketingowych

Opracowanie szablonu wideo za pomocą Canva

Przechodzimy do aplikacji Canva i wybieramy na stronie głównej zakładkę Videos i Facebook Video.

canva

Z listy szablonów po lewej stronie szukamy szablonu, do którego łatwo będzie można zaimportować kilkuzdaniowe treści. W mojej opinii najlepszymi szablonami będą szablony cytatów. Wpisałem zatem w wyszukiwarce szablonów „quotes” i wybrałem szablon. Pousuwałem z niego wszystkie napisy, poza tym na środku, tak, aby został tylko tekst cytatu.

canva, tworzenie wideo

Dodanie treści z ChatGPT do Canvy

Teraz musimy zaciągnąć wygenerowane przez ChatGPT treści. Canva posiada możliwość zbiorczego importu treści. Dzięki temu będzie można jednym kliknięciem wygenerować wiele filmów. Aby to zrobić, z menu po lewej wybieramy Apps / Bulk create, a na kolejnym widoku wybieramy „add data manually„.

canva

Pojawi się tabela, do której należy skopiować teksty opracowane przez chatGPT. Najlepiej zostawić tylko jedną kolumnę i nazwać ją „tekst”.

canva

Już prawie gotowe. Pozostaje ostatnia rzecz. Musimy kliknąć prawym klawiszem myszy na tekście na filmie. Z rozwijalnego menu wybieramy „connect data„, a następnie wybieramy „tekst” – czyli nazwę kolumny z tabeli, która została utworzona.

canva

Po lewej stronie pojawi się przycisk continue. Klikamy go. Napis na obrazku zmieni się na nazwę kolumny z tabeli. Po lewej stronie pojawi się lista wszystkich treści, jakie są w tabeli i przycisk „generate x designs„.

canva

Klikamy ten przycisk i gotowe.

Eksport filmów

W taki sposób wygenerowaliśmy wiele filmów jednocześnie. Teraz wystarczy tylko sprawdzić, czy nie trzeba gdzieś przesunąć tekstu i można eksportować filmy, a następnie publikować w mediach społecznościowych.

canva

Podsumowanie

W ramach tego artykułu zaprezentowałem dwa sposoby na łatwe generowanie filmów za pomocą sztucznej inteligencji. Zaprezentowane przykłady to tylko propozycje. Możliwości jest nieskończenie wiele. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

Podobał Ci się mój artykuł? postaw kawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *