10 pomysłów na biznes z domu w 2024

10 pomysłów na biznes z domu w 2024

Zastanawiasz się nad otwarciem własnej firmy, którą można prowadzić z domu? W tym artykule przedstawiam 10 pomysłów na biznes z domu na rok 2024. Każdy z opisanych w tym artykule biznesów można szybko zacząć bez konieczności posiadania pieniędzy na start i bez pracowników.

Czasy się zmieniły i coraz więcej ludzi ceni sobie wygodę pracy w domu lub z dowolnego miejsca na świecie. Codzienne dojazdy do pracy i chęć opuszczenia tak zwanego „wyścigu szczurów” zachęca nas do rozważania nad tym, jak można żyć łatwiej. Do rozważania nad tym, jak można pracować z każdego miejsca na świecie, całkiem nieźle zarabiać, a w dodatku być swoim własnym szefem. W tym artykule przedstawiam 10 gotowych pomysłów na to, jak stworzyć całkiem dochodowy biznes i pracować w 100% z domu lub z dowolnego miejsca na świecie.

Spis treści

Jak pozyskać klientów?

Każdy początkujący przedsiębiorca zadaje sobie pytanie jak pozyskać klientów. Czytając ten artykuł możesz też zastanawiać się nad tym, jak pozyskać klientów do nowego biznesu. Dlatego zachęcam Cię do zapoznania się z moim artykułem: Jak pozyskać klientów – 7 najlepszych sposobów.

1. Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych to biznes, na którym nadal można całkiem nieźle zarobić, pod warunkiem, że strony będą realizowane na zasadzie freelancingu, bez konieczności zatrudniania pracowników. Nie są też wymagane specjalne umiejętności programowania. Dziś tworzenie stron internetowych to zupełnie coś innego niż jeszcze 10 lat temu, gdy trzeba było znać się na programowaniu. Popularne systemy CMS, takie jak np. WordPress, posiadają mnóstwo gotowych elementów i bardzo proste w obsłudze edytory stron. Dzięki temu każdy, kto poświęci kilka dni wolnego czasu na zapoznanie się z obsługą WordPress, poradzi sobie z opracowaniem strony internetowej.

pomysł na biznes - tworzenie stron internetowych

Nie jest też konieczna znajomość projektowania wyglądu. WordPress posiada wiele gotowych, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych szablonów stron internetowych. Bezpłatne można znaleźć tutaj, a płatne tutaj.

Dziś za opracowanie strony internetowej dla małej firmy można zarobić średnio 2000 – 5000 PLN netto. Zatem realizując to samodzielnie, można całkiem nieźle zarobić.

2. Copywritting – pisanie artykułów, tworzenie treści

Kolejnym biznesem, który warto rozważyć, jest copywrtiting. Czyli pisanie artykułów i tworzenie różnego rodzaju treści na zamówienie. Właściciele stron internetowych często zlecają pisanie treści. Teksty do poszczególnych zakładek strony internetowej, czy artykułu na bloga firmowego. W czasach, gdy marketing treści jest bardzo popularną formą promocji firmy, copywriterzy mogą znaleźć sporo zleceń.

Copywritting - pisanie artykułów, tworzenie treści

Nie jest to najlepiej płatna praca, ale, po pierwsze, można ją realizować z dowolnego miejsca na świecie, po drugie, można łatwo pozyskać klientów, a po trzecie, usługę tworzenia treści można połączyć z tworzeniem stron internetowych. Można oferować każdemu klientowi na opracowanie strony internetowej, tworzenie treści za dodatkową opłatą.

Stawki wynoszą ok. 80 PLN netto za każde 1000 znaków ze spacjami.

3. Trading

Jednym z bardzo dochodowych, wygodnych, ale też trudnych i ryzykownych pomysłów na zarabianie z każdego miejsca na świecie jest trading. Traderzy zarabiają najczęściej na kontraktach CFD (Contract for Difference). Innymi słowy są to kontrakty na różnice kursowe różnych instrumentów finansowych. Od kursów walut, przez indeksy giełdowe, akcje, na kursach surowców kończąc. W odróżnieniu od kupna akcji gdzie zarabia się tylko na wzroście ich ceny, kontrakt CFD pozwala zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach wartości poszczególnych kontraktów.

trading

Na kontraktach CFD można dużo zarobić, ale można też stracić wszystko w kilka sekund. Dlatego ważne jest, aby mieć świadomość ryzyka i inwestować tylko takie kwoty, na których ewentualną stratę można sobie pozwolić.

Przed podjęciem decyzji o wpłacie, warto przynajmniej kilka miesięcy popróbować na wirtualnym koncie z wirtualnymi pieniędzmi. No i oczywiście należy zapoznać się z zasadami. Najlepiej kupić jakąś książkę o tradingu, aby poznać podstawy.

4. Wirtualny asystent / Wirtualna asystentka

Coraz popularniejszym biznesem staje się wirtualny asystent / wirtualna asystentka. Biznes ten polega na świadczeniu usług asystenta online. Praca wygląda podobnie jak praca asystenta / asystentki w biurze, przy czym realizowane są tylko takie czynności, które nie wymagają obecności w siedzibie firmy.

Wirtualny asystent / Wirtualna asystentka

Można współpracować z wieloma firmami jednocześnie. Planować kalendarz, organizować spotkania, realizować codziennie zadania biurowe, np. składanie różnego rodzaju zamówień na materiały biurowe, odpowiadanie na maile i wiele innych.

Rozliczanie odbywa się w formie godzinowej. Za każdą godzinę pracy można otrzymać od 70 do nawet 200 PLN netto.

5. Social Media Marketing

Social media marketing to kolejny biznes, który można prowadzić całkowicie zdalnie. Wystarczy odbyć kilka kursów dotyczących tego, jak tworzyć posty oraz jak tworzyć i zarządzać kampanią marketingową. Istnieje wiele narzędzi ułatwiających zarządzanie wieloma profilami w mediach społecznościowych, jak i wspomagające tworzenie postów, m.in. Canva, czy Hootsuite.

Social Marketing

Wiele firm z różnych powodów nie chce zajmować się social marketingiem samodzielnie. Dlatego zapotrzebowanie na tego typu usługi jest dziś nadal całkiem spore. Pomimo tego, że już wiele firm oferuje takie usługi, nadal jeszcze jest miejsce na kolejny mały biznes w tej branży.

Może Cię też zainteresować: Ile kosztuje obsługa strony na Facebook oraz Jak wykorzystać media społecznościowe do promocji firmy?.

6. Gabinet psychologa online

Ten rodzaj biznesu wymaga posiadania kwalifikacji do bycia psychologiem. W tym przypadku niezbędne jest odpowiednie wykształcenie i praktyka zawodowa. Natomiast jeśli ktoś jest psychologiem, który pracuje na etacie w przychodni, a jednak woli pracować z domu, gabinet psychologa online jest bardzo dobrym pomysłem na biznes.

Gabinet psychologa online

W przypadku gabinetu online można otworzyć własną stronę internetową oferującą terapię psychologiczną online. Można też dołączyć do innych platform, które są lepiej wypromowane jak np. znanylekarz.pl, czy trzymsie.pl.

7. Tłumacz języka obcego online

Pomimo tego, że istnieje dziś dużo aplikacji do tłumaczenia tekstów – każdy z nas zna słynny Google Translator – to nadal jest duże zapotrzebowanie na osoby, które tłumaczą treści. Translatory nadal są niedokładne. Owszem, potrafią przetłumaczyć praktycznie wszystko, ale zdarza się, że popełniają błędy. Dlatego firmy wolą korzystać z usług tłumacza, nawet jeśli sami przetłumaczyli za pomocą translatora. Przesyłają wtedy przetłumaczoną treść do weryfikacji.

Tłumacz języka obcego online

W przypadku tłumacza języka obcego online, wymagane są wysokie kompetencje językowe. Praca tłumacza ma jedną bardzo mocną zaletę. Usługi tłumaczenia można świadczyć o dowolnej porze, byle były gotowe w terminie. Zatem jest to o wiele bardziej komfortowy pod względem dyspozycyjności biznes niż inne, które wymagają kontaktu z klientem w określonych przez niego godzinach.

8. Korepetycje online

Korepetycje online to biznes działający na podobnej zasadzie, co psycholog online. To klient wybiera dogodny dla siebie termin na korepetycje. Konieczne są też kompetencje. Wiadomo, że aby tłumaczyć jakiś przedmiot, trzeba się na tym znać. Jest to ciekawy biznes, na który nadal mamy całkiem spory popyt.

Korepetycje online

Niewątpliwą zaletą tego biznesu jest to, że uczniowie przychodzą często z podobnymi problemami. Ich spisanie, a następnie utworzenie wideo kursów z tych konkretnych tematów może sprawić, że biznes ten będzie mocno skalowalny.

Uczniowie zamiast płacić X za godzinę korepetycji, mogą zapłacić znacznie mniej za pobranie kursu wideo. W takiej sytuacji wyeliminowana może zostać konieczność kontaktowania się z uczniami, a biznes może stanowić całkiem ciekawe źródło dochodu pasywnego.

9. Bloger / Vloger

Pisanie bloga lub nagrywanie wideo bloga to nadal świetny biznes. Przy mocnym zaangażowaniu i utworzeniu dużej grupy odbiorców może to być bardzo dochodowy biznes.

Bloger / Vloger

Ważne jest, aby zaangażować się w tworzenie wysokiej jakości treści i nie korzystać ze sztucznej inteligencji. Wyszukiwarki potrafią dziś rozpoznać, co zostało napisane przez człowieka, a co zostało napisane przez AI. Tworzenie treści samodzielnie jest o wiele bardziej czasochłonne i często męczące, jednak to może się opłacić.

Na blogu można zarabiać na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest zarabianie na reklamach i płatnych postach. Natomiast możliwości zarobkowych jest naprawdę na tyle dużo, że wymaga to osobnego artykułu.

10. Pieczenie tortów

Jeżeli ktoś posiada talent do pieczenia i jest to jego pasją, to można również z tego utworzyć biznes. Pieczenie tortów to całkiem popularny dziś sposób na dochód. Można zdecydować się na zajęcie się pieczeniem tortów w pełnym wymiarze czasu, ale również może być to biznes dodatkowy po godzinach innej pracy.

pieczenie tortów

Coraz częściej decydujemy się na zakup specjalnie przygotowanego tortu. Pójście do piekarni jest często uznawane dziś za pójście na łatwiznę. W przypadku tego biznesu obowiązkowy jest profil na Instagramie, gdzie można publikować kolorowe zdjęcia przepysznych tortów.

Podsumowanie

Prowadzenie firmy to wyzwanie i wiele wyrzeczeń, ale jest to też pewien rodzaj wolności. Bycie własnym szefem, a w dodatku możliwość pracy z każdego miejsca na świecie to marzenie wielu. Przedstawione w tym artykule pomysły na biznes wydają się być łatwe do otworzenia i nie wymagają pieniędzy na start. Warto jednak wspomnieć, że są to raczej biznesy dla osób, które zamierzają wykonywać pracę samodzielnie. Przynajmniej na początku rozwoju każdego z tych biznesów wymagane będzie całkowite zaangażowanie. A później… kto wie, może pojawi się na tyle klientów, że będzie można zatrudnić pracowników. Oczywiście w 100% zdalnie.

Podobał Ci się mój artykuł? postaw kawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *